Každý v Bratislave si myslí, že je lepší, ako každý v Bratislave

Autor: Veronika Martincová | 8.6.2016 o 10:44 | Karma článku: 6,03 | Prečítané:  1510x

Nasledujúci článok je plný odporných sarkazmov a irónie. Milý čitateľ, bez nadhľadu a zmyslu pre humor ho rozhodne neotváraj. Prinášam Ti prvé dve najdôležitejšie pravidlá, ktoré som si stihla osvojiť už za 15 minút v Bratislave.

Takže toto je návod ako byť prvotriedny ignorant, ktorému prší do nosa hlavne, keď je slnečno. Ako sa orientovať, rozpoznať fejk a nepustiť nikoho na prechode a ani k slovu. Ááááno aj babky tu patria, okrem tých na miletičke aj keď sa nazdávam, že ich dobrá výchova je len marketingový ťah. Ako pôsobiť zorientovane, hrozne inteligentne a luxusne aj keď ti zatiaľ došli z výplaty ešte len straváče.  Dodám aby ma rodáci nehejtovali, že som tiež odtiaľ ( čo blázniš som z Horehronia a nie niesú tu najkrajšie stromy ). Takže ľudia, tí ktorí sa chystáte sem a máte hlávky plné očakávania a schránku plnú mamkiných odkazov, aby ste si dávali pozor, po 21hodine nevychádzali, rezne z domu dali hneď do chladničky a mali v rýchlej voľbe políciu tááák toto je prvá úplne free download lekcia.

1. a najdôležitejšie pravidlo je nikdy nenazývať Bratislavu Blavou.

Vysvetlenie: Bola som tu cca 35minút úplne prvý krát. Ešte som nestihla vyhodiť cestovný lístok a vyschnúť od potu, ktorý ma oblial, keď som svoju 114 kilovú tašku ťahala pred autobusku. Pristavil sa pri mne chalan, celkom milý, úplne zničený a unavený. Vravím si, toto je pilier ekonomiky, tento človek by mal v električke sedieť a keď to bude typickej drzej zmaľovanej bratislavskej babke v ružovom vadiť, mal by sa odvolať, že jej zarába na dôchodok. Usmial sa na mňa a ja ešte nepoučená o pravidlách flirtu sa ho pýtam, či je Blava veľká. Pristúpil bližšie a vtedy mi došlo, prečo má unavené a červené oči. To isto fetoval marihuanu. Vraví mi " ty ringla toto je Bratislava a né žiadna Blava". Lekcia ako hovado. Polky som mala stisnuté ešte hodinu a v spotenej ruke kaser ešte dva dni. Všetky filmy o gangstroch vo veľkomestách boli pravdivé. Lenže mne nejde žiadna farba gangu a tiež si neviem vytancovať rešpekt bandy. Toto bude krutá realita a ďalšia facka ma čakala o 7 minút.

Ako toto pravidlo uviesť v praxi: Keď ti bude volať teta z Horných Orešian alebo z Bujakova, kľudne jej povedz, že si v Blave ale len ak si zrovna v tvojej skromnej 5m štvorcovej izbe v petržalke, za ktorú platíš 250€ a internet máš grátis ako kompenzáciu za to, že nemáš okno ani dvere. Inak vždy a všade si vtlč do hlavy, že to je Bratislava. Aj keď budeš v auparku vo vychýrenej kaviarni zlatokopiek popijať presíčko a bratislava je to aj vtedy, keď si na dolných honoch na otočku prišiel niečo vybaviť hneď vedľa pentagonu na zastávke Stavbárska s človekom, ktorého meno si rozhodne neukladaj do mobilu nejak nápadne. Proste hovor Bratislava a nebudeš ringla. 

2. tiež nie menej dôležité pravidlo je nikdy nikomu nehovoriť, že niesi z Bratislavy.

Vysvetlenie: Otrasená nehostinným správaním toho kriminálnika sa obzerám po taxíku. Nemám kredit navyše to radšej pošlem frajerovi mmsku s kozami a tak volím plán B a ťahám tašku k najbližšiemu taxíku. Skloním sa a pýtam sa, či je voľný. Vysolárkovaný 50tnik odpovedá, že pre mňa áno, žmurkne a vyskakuje z auta aby mi naložil tašku. Vravím si Verona! Len sa nedaj oklamať tou empatiou a pomôž mu s tou taškou, nieže si tu zlomí chrbticu. Nasadnem a samozrejme mu do 3 minút vykecám odkiaľ som. Suma sumarum: vozili sme sa asi pol hodinu po petržalke, čo ma utvrdilo aká je Bratislava veľká. Na taxametri slušne šliape tridsiatedruhé euro a ja ďakujem bohu, že som si na prvý týždeň vzala až 50€. Obhajujem sa, že keď som na intráku vydržala s 5€ tak tu budem mať vlastne dvojitý luxus. Inak vzdialenosť asi 5km bežne za päťku. Mojko! Hlavne nikomu nevrav odkiaľ si!!!

Ako toto pravidlo uviesť v praxi: Pýta sa ťa tvoj nový kolega v tescu na nočnej brigáde cez pauzu v sklade odkiaľ si? Kľudne mu to povedz, isto je tiež odniekiaľ za hranicami Bratislavy. Hocikomu inému vždy a všade tvrď, že si z Ba! Používaj výrazy ako " som odtiaľto par ulic" alebo " kámo petržalka, máš problém?"  či  "bratku mam svoju crew v devínskej " nech sa nachádzaš kdekoľvek. V taxíku odtedy preventívne hovorím, lebo prízvuk nie a nie pochytiť, že kadiaľ to ideme veď minule som šla inak. Baví ma mučiť taxikárov podozreniami za tých 40€ čo som vtedy vygrckala naivne zasnená ujovi, ktorého stále stretávam na autobuske. A áno stále je free a žmurká až sa mu v oku krčí šošovka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?